Kariyer Koçluğu

Kariyer yolculuğunuzun bu zamana kadar olan kısmında değişik yollardan geçerek size özgü bir yol çizdiniz. Bu yolu geçmişte bilinçli veya bilinçsizce bir şekilde seçmiş olabilirsiniz. Bir zamanlar belki çok mutluydunuz seçimlerinizden ama şimdi değilsiniz belki. Ya da başından beri mutsuzdunuz ama nasıl mutlu olacağınızı bulamadınız veya cesaret edemediniz birçok nedenden dolayı. Hatta eminim tükenmiş olanlarınız bile vardır. Yaptığınız iş artık sizi mutlu etmiyor hatta her işe gidişiniz bir işkence haline dönüşmüş olabilir. Bazılarınızsa gideceği doğru yolu bulmuş fakat teknik olarak yolunu nasıl değiştireceğini bilmiyor olabilir. Hayalleriniz düşünceleriniz ve kalbiniz tamamen bu yola gitmek istiyor ama en kısa yoldan ve hızlı şekilde ulaşmak istediğiniz bu yolda teknik eksiklikler olduğunu düşündüğünüzde cesaretinizi de tam olarak toplayamıyor olabilirsiniz. Kariyer yolcusu için iş geçişi yapmak imkansız değildir. Ama önemli olan geçiş yapmak istediğiniz alanın size uygunluğu ve bu geçişi en doğru şekilde yapabilmenizdir.

Kariyerimizin eğitim evresindeki bilinçsizce, etki altında kalarak, popüler ve sadece iyi para kazandıracağını düşündüğümüz mesleklere yönelerek hatta garanti meslekleri takıntı haline getirerek bir kariyer yol çizdiniz. Bu kadar yanlışın arkasından iş tatmini veya mutluluk gelmesini beklemek zaten mümkün olamazdı çoğunuz için. Önünüzde hala karmakarışık bir yol var. İşte bu yollardan bir tanesi gerçek yol; yani sizin yolunuz. Bu yola paralel yollar olduğu gibi bu yolu kesen yollar ve çok ters yollar da var. Önemli olan en azından paralel yola girebilmek. Çünkü yanlış yola girmenin bedeli genellikle zaman ve enerji kaybı olarak karşımıza çıkar ve her istediğimiz an geri dönemeyebiliriz. Zaten bu zamana kadar bazılarınız yeteri kadar kendine uygun olmayan yollarda yürüdü. Yaşamınızı rüzgarın yönüne göre değil kendi yeteneklerinize uygun olarak tasarlamak istiyorsanız bunu Kariyer Koçluğu desteği ile yapabilirsiniz. Kariyer Koçluğu, sizde bulunan hazineyi fark etmenizi ve bu eşsiz kaynakları kullanarak kendi yaşamınızı oluşturmanıza katkıda bulunur. Kariyer koçu, kariyer yolculuğunuzda size eşlik eder. Yol göstermez, bakış açınızı genişletir.

Kariyer Koçluğu çalışmasını aslında Koç’un desteğiyle siz kendiniz yaparsınız. Bu nedenle koçluk çalışması bittiğinde bu süreçte yaparak öğrendiğiniz becerileri elde etmiş olur ve artık kendi kendinizin koçu haline gelirsiniz. Kariyeriniz ile ilgili karşınıza çıkacak benzer sorunları kendi başına çözebilecek yetkinliğe ulaşmış olursunuz. Koçluk çalışmasından sonra başarı doğal olarak gelir çükü severek yapabileceğiniz, motive olacağınız konuları iyi bilirsiniz. Kariyerinizle ilgili bir misyonunuz ve vizyonunuz oluşur. Bu vizyona ulaşmak için kendi kendinize hedefler oluşturursunuz. Sevdiğiniz bir şeyin peşinden koşuyor olduğunuz için tutkunuz da vardır. Bu istek ve tutkuyla eyleme geçmeniz artık çok kolay. Önünüze engeller çıksa bile duvara toslamazsınız mutlaka hedefe ulaşmak için başka yollar arar ve bulursunuz. Öncelikle yapmakta olduğumuz işte hedeflerimizi belirleyerek, kişisel beceri ve yeteneklerimizi değerlendirerek bu sorumluluğu ele almaya başlayabiliriz. Aldığımız geri bildirimler ve kişisel değerlendirmemizi, güçlü ve zayıf yönlerimizin neler olduğunu belirlemek için kullanabiliriz. Bu sonuçları bağlı olduğumuz yönetici ve İnsan Kaynakları yöneticisi ile paylaşıp gelişimimiz için plan yapabilir en önemlisi harekete geçebiliriz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Kariyer Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Kariyer Koçluğu Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Kariyer Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Kariyer Koçluğu Eğitimi için 0(232) 369 50 81 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Kariyer Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Kariyer Koçluğu Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Kariyer Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Denizli  Kariyer Koçluğu Eğitimi  0(850) 303 49 00  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Denizli  Kariyer Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla Kariyer  Koçluğu Eğitimi    0252 213 0098 yada 0 (532) 100 11 65   numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Kariyer Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Kariyer Koçluğu
 
Kariyer Koçu
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :kariyer koçluğu nedir - kariyer koçluğu - kariyer - -

Yorumlar