Koçluğun Faydaları Nelerdir?

Koçluk, bireyler ve organizasyonların performanslarını arttırarak sıra dışı sonuçlar elde etmelerini sağlayan etkileşimli bir yöntemdir. Profesyonel koçlar danışanları ile iş, kariyer, finans, sağlık ve özel ilişkiler gibi alanlarda birebir çalışırlar. Profesyonel koçluk almanın sonucu olarak da kişiler daha sağlıklı hedef belirler, daha aktif olur, daha doğru ve yerinde kararlar verirler ve var olan kuvvetli yönlerini daha etkili kullanabilirler

Koçluk nedir?

Kelime anlamı olarak koçluk ”coaching” ;  birini, bir yerden bir yere götürme anlamına gelir. Koçluk; istenen performansa ulaşmak için, koç (coach) ve danışan (coachee) arasında kurulan planlı bir gelişim ilişkisidir. Kişilerin var olan potansiyellerini ortaya çıkararak, ulaşılabilir hedeflere ve olasılıklara odaklanan bir öğrenme ve gelişim sürecidir. Koçluk;  doğru sorular ile kişilerde farkındalık yaratma sanatıdır.

Koçluk Amacı;
danışanın kendi belirlediği hedeflere, koçun desteğiyle ulaşması ve sorunlarının üstesinden tek başına gelmeyi öğrenmesidir. Koçluk bir gelişim sürecidir. Süreç boyunca danışan, kendisini daha iyi tanır, potansiyelini keşfeder ve hatalarından ders alarak yetkinliklerini geliştirir. Koçluk; mevcut durumundan, daha iyi bir duruma ulaşmak isteyen sağlıklı bireylerle yapılan bir çalışmadır. Koçluk; bu hizmeti alan danışanın, özel ve profesyonel yaşamında, gelişimi hedefleyen ve tümüyle güven ve gizlilik esasına dayanan bir süreçtir.

Koçluk ne değildir?

Danışmanlık değildir.

Terapi değildir.

Öğretmenlik/ Eğitmenlik değildir.

Yöneticilik değildir.

Psikolojik danışmanlık değildir.
 
Koçluk hizmetinin faydaları nelerdir ?

Profesyonel koçluk bütün işleri kolaylaştırır ve başarıya ulaştırır.

Danışanın var olan potansiyelini ortaya çıkarır ve geliştirir.

Danışanın iç gücünü ortaya çıkarır.

Danışanın kendine olan inancını, güvenini, sevgi ve saygısını yükseltir.

Danışanın motivasyonunda gözle görülür bir artış sağlar.

Danışanın artan performansı sayesinde verimliliğini yükseltir.

Danışanın kendi duygularını tanıyıp yönlendirmesini sağlayarak kişisel değişim-dönüşüm ve gelişiminde sıçrayış yaptırır.

Danışanın sorumluluklarına sahip çıkmasını sağlar.

Danışanın yaşama daha aktif olarak katılımını sağlar.

Danışanın öğrenme ve öğrendiğini uygulama potansiyelini arttırır.

Danışanın aile, sosyal ve iş çevresindeki ilişkilerini geliştirir.

Danışanın kendine has özelliklerini ve yeteneklerini tespit ederek, danışanı bu alanlara yönlendirir.

Danışanın zamanını verimli kullanmasını sağlar.

Danışanın yaşama kaşı pozitif bakışlı, esnek ve hoşgörülü olmasını sağlar.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

 
İzmir Karşıyaka’daki  Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Koçluk  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Denizli’deki Koçluk eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki Koçluk eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Koçluk
 
K
oçluk Eğitimi

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :koçluk nedir - koçluk eğitimi - koçluk becerileri - koçluk soruları - yaşam koçluğu - eğitim koçluğu - liderlik - yaşam koçluğu eğitimi -

Yorumlar