Koçluk Eğitimi

Herkesin kendisine özel ve farklı bir değeri olduğu şüphesizdir. Belli koşullar ve fırsatlar sağlandığında potansiyelini, yani teknik bilgisini, iletişim becerilerini veya kişisel görüşlerini kullanarak değer yaratabileceği bir alan. Bu potansiyeli zaten kullanıyorsak, başka bir yere ulaşmaya ihtiyacımız olmayabilir veya bu potansiyeli kullanmak ya da kullanmamak bizim için önemli değildir. Potansiyelimiz olduğunu biliriz ama illa ki bu potansiyeli sonuna kadar kullanmak gibi bir arzumuz yoktur. “Koçluk kimin?” için sorusuna cevap verirken, en belirgin ve de ayırt edici unsur, gelişim odaklı bir değişim için arzu ve istek olmasıdır.

Gelişim ihtiyacı içinde olan bir profesyonele hem sistematik bir yapı hem de bir ‘yol arkadaşlığı’ sunan “koçluk” kavramının önemini iş dünyası her geçen gün daha iyi kavrıyor.

“Coaching” kelimesi, İngilizce’de değerli malların bir noktadan diğerine taşınması için kullanılan bir ulaşım aracı olarak
tanımlanır. Bu isim  ilk kez 1500’lü yıllarda kullanılmış ve halen de kullanılmakta. Bugün “koçluk” kelimesinin iş yaşamındaki kullanım alanına baktığımızda, kelimenin bu orijinal anlamını halen koruduğunu görüyoruz.

"Koçluk Hizmeti", istenen performansa ve yaşam kalitesine ulaşmak için koç (coach) ve danışan (coachee) arasında kurulan planlı bir gelişim, değişim sürecidir. Bu süreçte koç danışanına profesyonel yol arkadaşı olacaktır. Yaşam Koçluğu nedenleri araştırmaz ve geçmişe bakmaz. Şimdi bulunulan noktadan varılmak istenen noktaya nasıl geçileceği konusunda çalışmalar yapar.

Koçluk Eğitimi ile;

•    İletişim ve ilişkilerinizi güçlendirirsiniz.

•    Yaşam kalitenizi arttırırsınız.

•    Yaşamak istediğiniz hayatı oluşturursunuz.

•    İsteklerinizin farkına daha iyi varırsınız.

•    Gerçek  hedeflerinizi ortaya çıkarırsınız.

•    Hedefleriniz için gereken ilk adımı atmaya hemen başlarsınız.

•    Kaynaklarınızı daha etkin kullanmaya başlarsınız.

•    Sürekliliğini amaçladığınız duyguları kazanırsınız.

•    Sınırlarınızı genişletirsiniz. 

•    İş ve özel yaşam dengenizi kurarsınız

•    Yaşamınızın lideri olursunuz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

 
İzmir Karşıyaka’daki  Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Koçluk  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Denizli’deki Koçluk eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki Koçluk eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Koçluk
 
K
oçluk Eğitimi
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :koçluk becerilerini geliştirme - koçluk görüşmesi - liderlik ve koçluk - koçluk nedir - koçluk ve mentorluk - koçluk becerileri ppt - koçluk becerileri eğitimi - koçluk eğitimi -

Yorumlar