Koçluk Hakkında

Koçluk dolu dolu bir hayat için kişinin yaşam kalitesini , performansını arttırmayı hedefleyen bir metadolojidir. Koçluk çalışmaları sonucunda daha enerjik, doyumlu, dengeli,huzurlu bir yaşam ve içtenlik,odaklanma ve yaşamın her alanında harekete geçme gücü sağlanır.Bu dinamiklerin kişilerde ya da kurumlarda kalıcı olması hedeflenir. Koçluk hizmeti yaşam tatminini amaçlamaktadır. Yabancı kaynaklarda koçluk alan kişiye coachee, Türkiye de ise genellikle danışan denmektedir.

Coach(Koç) kelimesi dilimize İngilizce’den gelmiştir. “Büyük Taşıyıcı” anlamına gelen ve atlı arabaları anlatmak için kullanılan bu kelime, günümüzde kullanılan Koçluk kelimesinin esin kaynağı olmuştur. Gerçekten de bir koç,danışanın şu anda bulunduğu konumdan istediği yere ulaşmasında kişiye danışmanlık yapan , yol arkadaşlığı yapan profesyonel bir destektir.

BİR KOÇ NELER YAPAR?

Öncelikle bir koç, danışanını mükemmel olarak kabul eder. Çünkü herkes mükemmeldir. Herkes her durumda bildiğinin en iyisini yapar ve unutulmamalıdır ki herkes her şeyi yapabilme gücüne sahiptir. Bu prensipten hareketle bir koç, danışanının vizyonu doğrultusunda hedefler belirlemesine, harekete geçmesine yardımcı olup, hedefe doğru yola çıkarken potansiyellerini , kendi içsel farkındalığını fark etmesini sağlar. Danışanın pozitif ve güçlü yanlarını yeniden keşfetmesine, yolculuk boyunca karşılaşılan engelleri fırsat olarak değerlendirmesine destek olur. Danışanların bakış açılarını zenginleştirmeleri sağlanır. Koç danışanı tek başınayken yapabileceğini zannettiğinden çok daha fazlasını yapması için cesaretlendirir. İyi bir koç danışanına ayna tutar. Koçluk ilişkisi değişim ve gelişim sürecinden oluşur.

KOÇLUK İLİŞKİSİ NASIL İŞLER?

Koçluk süreci , koç ile danışan arasında güven ve gizlilik gerektiren bir ortaklıktır. Koçluk sürecine başlamadan önce bu konu hakkında danışan ve koç arasında anlaşma yapılır. Koçluk süreci sorumluluk , ve istikrar gerektiren bir süreçtir. Bu süreçte değişim ve eyleme geçme sorumluluğu danışana aittir. Koçluk sürecinin ne kadar sürmesi gerektiği konusunda standart bir zaman belirlemek zordur. Bu süreç kişiden kişiye değişebilir. Kişilerin hedefleri ve ihtiyaçları doğrultusunda değişkenlik gösterebilir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

 
İzmir Karşıyaka’daki  Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Koçluk  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Denizli’deki Koçluk eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki Koçluk eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Koçluk
 
K
oçluk Eğitimi
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :koçluk eğitimi - koçluk - koçluk eğitimleri.koçluk merkezi -

Yorumlar