Profesyonel Koçluk Eğitimi İzmir

Koçluğun temelinde uyum, konuşulacak konunun belirlenmesi, güçlü soru sorma, gizlilik, güven oluşturma ve odaklanarak dinlemek vardır. Tüm kaynaklar danışanın içindedir, danışanın bildiğini bilmediğine keyifle bulma çalışmalarıdır. Bu doğrultuda kişinin ihtiyaç duyduğu kaynakların ortaya çıkarılması koçluk çalışmasının temelini oluşturmaktadır. Koçluk, koç ve danışanın birlikte yürüdüğü bir yolculuk programıdır. Koçluk, bireylerin kişisel veya profesyonel hayatlarında bulundukları nokta ile varmak istedikleri nokta arasında bulunan mesafeyi geleceğe odaklanarak kapatmayı hedefleyen, koçla danışan arasında profesyonel olarak kurulan planlı bir gelişim ilişkisidir. Bunu yaparken bireylerin şuandaki durumu, arzu ve gereksinimleri, ellerinde bulunan içsel ve çevresel kaynakları değerlendirilir. Hedeflenen noktaya varmak için bireyin yoluna çıkan maddi ve manevi engeller özenle tespit edilir.

Bireyin kendi farkındalığına ulaşması sağlanır. Bu farkındalığa ulaşan birey yaşamının büyük resmini görür ve kendisine içeriden değil dışarıdan bakmayı öğrenir. Kısa zamanda hayallerini hedeflere ve hedeflerini gerçeklere dönüştürür. Yaşam koçu bu süreç içerisinde danışan için ayna olur ve ona yol arkadaşlığı yapar. Bu yolculuk sırasında koçun çok özel becerilere sahip olması gerekir. İyi bir koç öncelikle etkin iletişim becerilerine sahiptir. Etkin ve empatik dinleme becerisine sahiptir. Danışanıyla uyum kurar. İyi bir gözlemci konumundadır. Danışana güven verir. Güçlü ve etkili sorular sorar. İyi bir lider konumundadır. Danışanı hiçbir şekilde yargılamaz ve yönlendirmez. Her insanın kendi gerçeğine ve sahip olduğu yaşam modeline saygı gösterir.

Milton Prensipleri;

1. Tamlık prensibi- Her insan tamdır. Hiçbir şey yanlış değildir.

2. Her insan gereksinim duyduğu kaynaklara sahiptir.

3. Her davranışın altında pozitif bir iyi niyet vardır.

4. Her insan o anda var olan en iyi seçimi yapar.

5. Değişim sadece mümkün değil, aynı zamanda kaçınılmazdır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

İzmir Profesyonel Koçluk Eğitimi için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Profesyonel Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Profesyonel Koçluk Eğitimi için 0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Profesyonel Koçluk Eğitimini  tıklayabilirsiniz

Denizli  Profesyonel Koçluk Eğitimi için 0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Profesyonel Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya Profesyonel Koçluk Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Profesyonel Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla Profesyonel Koçluk Eğitimi için 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Profesyonel Koçluk Eğitimini tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :koçluk eğitimi - koçluk - koçluk eğitimleri - izmir koçluk eğitimleri - izmir koçluk -

Yorumlar