İzmir Spor Koçluğu

Sporcunun, konsantre olmasını, hedefe doğru biçimde yönlenmesine, zihinsel olarak rahatlamaya ve yarışmaya hazırlanmasına yardımcı olan kişi ya da ekiptir… Saygın Danışmanlık hemen hemen her kültürde popüler olan futbol oyununun nasıl daha etkin ve etkileşimli olabileceği sorusundan yola çıkarak yepyeni bir yöntemle spor dünyasında bütünsel yaklaşım danışmanlığını uyguluyor.


Kişilerin sahaya indirdikleri yaşam mücadelesinde “hayata dair” başka bir pencereden bakış açısı yakalamalarını sağlayan hizmettir. Bireyin daha başarılı olması için neler yapması gerektiğini planlar, kişinin kör noktalarını görmesine yardımcı olur, içinde bulunduğu duygusal ya da fiziksel girdaptan çıkmasına destek olurken, bireyin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynar. Başarı ya da başarısızlık sonucunda; sonucun sadece matematiksel ifadelerini ve sonuç tablosunu görmek yerine, sporcuyu bu başarı ya da başarısızlığa götüren etkenleri de görebilmesini sağlar. Hayatın her alanında olduğu gibi sporda da başarı için programlı, zamana bağlı ve çok yönlü bir çalışma sunar.

Kimin Spor yada Sporcu Koçluğuna ihtiyacı vardır?
 
“Sporcunun kendi içinde var olan doğal yeteneği ne?”, “Oyun alanı neresi?”, “Aslında nerde oynasa kendini daha iyi ifade eder?”, “takım arkadaşları, birbirleri ile olan ilişkilerini oyun alanına nasıl taşıyorlar?”, “Oyunu kaybedecekken, nasıl kendi lehine çevirebilirim?”, “Oyundaki kazanma amacı nedir?” gibi sorulara cevap arayan kişiler yada takımlar.

Antrenör ile Koç arasındaki farklar

 
Antrenör sporcunun kondisyonu ile ilgilenirken, koç; sporcunun kondisyonunu daha fazla nasıl arttırabileceğini araştırır.

Antrenör sporcunun oyunundaki performansı ile ilgilenirken, koç; sporcunun performansını daha fazla nasıl arttırabileceğini araştırır.

Antrenör sporcunun oyun içerisindeki davranışlarına bakarken, koç; sporcunun birey olarak kişilik profiline farklı bir açıdan bakar.

Koçluk hizmeti; Antrenörün de bir koça ihtiyacı olabileceğini bilir. Antrenör takım içi güven köprülerinin oluşmasını sağlamaya çalışırken, koç; hayata dair güven penceresinden bakmaya yardımcı olur.
 
Antrenör başarı için sahada ki engelleri kaldıracak bir perspektiften bakarken, koç; oyuncunun yaşamına dair engellerin nasıl kaldırılacağının perspektifini bireyin yakalamasını sağlar.

Spor yada Sporcu Koçluğunda bireysel kazanımlar :
 
* Kendinizde şimdiye kadar belki de bakamadığınız güçlü ve olumlu yönleriniz ile zayıf ve değişecek yönlerinizi araştırarak kendiniz için avantaj haline getirmeyi sağlayabilirsiniz.
 
* İsteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı netleştirmenize yardımcı olur.
 
* Hedefinize giden yolda “yol haritası” çıkarmayı öğrenebilir veya yeniden hatırlayabilirsiniz.
 
* Kendi kaynaklarınızı yeniden gözden geçirip değerlendirebilirsiniz
öfkenizin önüne geçmeyi öğrenirsiniz.
 
* Kendinizi 3. bir göz olarak dışarıdan bakarken; yeniden tanıyabilir, yetenek, beceri ve güçlü yönlerinizi gözden geçirmenize yardımcı olur.
 
* Konsantre olmanıza yardımcı olurken; Bireysel olarak her kişi de farklı şekilde motive olur. Sizin motivasyon tarzınızın nasıl olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.
 
* Bireysel ve spor kariyeri gelişim hedeflerinizi belirlemenize yardımcı olur.
 
* Yeteneklerin; birlikte ve ortak amaçlar doğrultusunda yönetimini sağlar,
 
* Başarıya giden stratejiyi oluşturmayı sağlar,
 
* Takım içi etkili ve başarılı iletişimi sağlar.
 
* Engelleri nasıl aşacağınızı bulmayı sağlar.
 
* Performans artırma,
 
* Değer, inanç ve becerileriniz ile yol alırken korkunuzla nasıl baş edebileceğinizi fark edebilirsiniz.
 
* Hayalleri hedeflere nasıl dönüştüreceğinize yardımcı olur.
 
* Harekete geçme ve spor hayatında başarı kazanmanızı sağlar.
 
* Tüm bunları yaparken zamanı nasıl kullanacağınızı görmenizi sağlar.
 
Hayat oyununda, elimizdeki kartları en iyi şekilde oynayarak kazanmak için yola çıktığımıza göre, elimizdeki kartlarla nasıl kazanacağımıza yardımcı olur.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Spor Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki  Spor Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Spor Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

 
İzmir Karşıyaka’daki  Spor Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka  Spor Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Spor Koçluğu   eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Spor Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Denizli’deki Spor Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli  Spor Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki Spor Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Spor Koçluğu Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Sertifikalı Koçluk Eğitimleri

Koçluk Becerileri

 
 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :sporcu koçluğu - mentörlük - spor -

İlgili Diğer Yazılar

Yorumlar