İzmir Yaşam Koçluğu

Koç bireylerin kendilerini keşfetmelerine, problemlerini çözmelerine ve fırsatları değerlendirmelerine yardımcı olan kişidir. Sizi yönlendirmek ya da sorularınıza yanıt vermek yerine, sorular sorarak sizin yanıtları bulmanıza yardımcı olur. Yaşamdan ne istediğinizi ve önceliklerinizi belirlemenize, hedefler koymanıza ve bunlara nasıl ulaşacağınızı görmenize yardımcı olur… Bunu yaparken çözüme odaklı bir biçimde çalışır ve geçmişe takılıp kalmaz. Koçluk yan yana yapılan yolculuktur…

Yaşam koçu ise; İşinden başını kaldıramamaktan, yakınlarına ve kendine vakit ayıramamaktan yakınan ya da hayatta ne yapmak ve ne olmak istedikleri konusunda belirsizlik yaşayan kişilerin yaşamlarını dengeleyen ve yaşamlarına anlam kazandıran kişidir. Bunun sonucunda bireyler, yaşam kalitelerini artırmak için ulaşmak istedikleri hedefleri ve bunun için hangi becerilere ihtiyaç duydukları belirler, hazırlanan eylem planı ile pozitif enerji aldıkları aktivitelerle diğer sorumluluklarını entegre etmeyi başarırlar.

Koçluk yaklaşımımız

Siz bütün kaynaklara ve bütün doğru cevaplara sahipsiniz.

Size, mükemmele yakın "en iyi"nizi buldurmak bizim işimiz.

İzin verin koçluk yöntemi sizin için çalışsın.

Bütünsel Koçluk koltuğu, kendinizi ileri taşıma koltuğudur.
 
Yaşam Koçluğu Nedir?

Yaşam Koçluğu, kişinin bulunduğu noktadan ulaşmak istediği noktaya gitme sürecinde hayatında tatmin ve denge yaratmasıdır.
 
Yaşam Koçluğu, kişinin kendi doğasını, tam olarak ne istediğini bulabilmesidir.
 
Yaşam Koçluğu, yaşamın tüm alanlarında "daha ileri" gitme sürecidir.
 
Yaşam Koçluğu, kişinin kendi hayatında gelişim ve değişim fırsatını keşfetmesi, yaratabilmesidir.
 
Yaşam koçluğu, gelişim ve değişimin doğasını anlamak, kendi yaşamındaki yansımalarını dengeye oturtmaktır.
 
Yaşam koçluğu, kendi yaşamına dışarıdan bakmak, içsel doğasını gözlemlemek, anlamak, kendini keşfetmek ve böylece potansiyelini maksimum kullanmak isteyen bireyler için gerçek bir fırsattır.
Yaşam koçluğu bir süreç programıdır. Çünkü kişinin gelişim ve değişimine koçluk, süreç içinde gerçekleşir.

Niçin "Yaşam koçu"na ihtiyaç vardır?

Her zaman her şey istediğimiz gibi gitmeyebilir. Yaşam, olaylar ve ilişkiler ağı ile bize bazı deneyimler yaşatır. Bu deneyimlerin içinde hayatın çözmemizi istediği şifreler vardır.
 
İnsanlar, olaylar ve durumlar, yeniden değerlendirmeyi bekler.
 
Hatta çoğu zaman düşünce ve duygularımızı, verdiğimiz tepkilerimizi ve onların sonuçlarını değerlendirmek, hatalarımızı görebilmek, bizi ileri taşıyabilir.

Bu, geçmişte yaşanmış deneyim için söz konusudur. Peki, geleceği şimdiden ön görerek organize etmek bize neler kazandırır? Çok ama çok şey… İşte yaşam koçluğu, geleceğin şimdiden inşaasıdır.
 
Geçmişten bağımsız olarak kendimizi anlamak, geleceğe yön vermek yaşam koçluğunun çıkış noktasıdır.
 
Yaşam Koçluğu, kişinin kendini en iyiye taşıyacak bütün kaynaklara sahip olduğunu, hayatında ulaşmak istediği bütün cevaplara sahip olduğunu peşinen kabul eder. Bütün mesela, içimizdeki bu gücü uyandırmak ve sahip olduğu potansiyeli hayata kazandırmaktır.
 
Kimler Yaşam Koçuna Gelir?

•    Ne istediğini bilmek isteyenler

•    Hedefini bulmak isteyenler

•    Hedefi olup, başarılı bir sonuç almak isteyenler

•    Başarısını daha ileri taşımak isteyenler

•    Bir sorunu çözmek isteyenler

•    Karar vermek isteyenler

•    İçindeki dehayı, potansiyeli ortaya çıkarmak isteyenler

Kişiler bir yaşam koçuna ihtiyaç duyarlar, çünkü insan doğası, kendini ileri taşımaya programlıdır.
 
Bir yaşam koçuna ihtiyaç duyarlar, çünkü kişiler kendilerini aşmak isterler.
 
Bir yaşam koçuna ihtiyaç duyarlar, çünkü seçenekleri değerlendirmek, doğru seçim yapmak ve doğru karar vermek önemlidir.
 
Bir yaşam koçuna ihtiyaç duyarlar, çünkü sağlıklı olmak, yapmak istediklerini yapmak, içlerinde huzur hissetmek, mutlu olmak, başarılı olmak isterler. Bütün bunların hepsi, "kendini gerçekleştirmek" için harika yollardır.
 
El yoramıyla başarı ve mutluluk yoluna uzanmak kimi zaman sancılı, çoğu zaman uzun bir süreçtir. Oysa ki "Yaşam Koçluğu" bu yolu kısalttığı gibi, tatmin duygusunu arttırır.
 
Çünkü bir koç ile çalışmak insana hem zaman, hem para, hem başarı, hem de kendisini kazandırır.
 
Amacımız;

Yaşam Koçluğu Programı ile kişinin kendi ve başkalarının yaşamında gelişim, değişim, dönüşüm yaratması
 
Profesyonel koç olarak yetkin bir biçimde koçluk mesleğini yapabilmesi; Yaşam Koçluğu hizmetini profesyonel olarak verebilmesi

Yaşam Koçluğu Eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için
 
İzmir'de Yaşam Koçluğu Eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 telefondan veya İzmir Yaşam Koçluğu Eğitimini için tıklayın

İzmir'de Yaşam Koçluğu Eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 telefondan veya İzmir Karşıyaka Yaşam Koçluğu Eğitimi için tıklayın
 
Antalya'da Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan veya Antalya Yaşam Koçluğu Eğitimi için tıklayın

Muğla'daki Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz için +90(252) 213 00 98 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla  Yaşam Koçluğu Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.

Denizli'deki Yaşam Koçluğu eğitimlerimiz için 0 850 3034900 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Yaşam Koçluğu Eğitimi İçin tıklayabilirsiniz.

Yaşam Koçluğu Kursları

Yaşam Koçluğu Sertifika Programı


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :yaşam koçluğu - yaşam koçluğu nedir - yaşam koçu - izmir yaşam koçluğu -

Yorumlar